Finále soutěže Global Management Challenge

0

Global Management Challenge je největší světová soutěž v simulaci podnikové ekonomiky a managementu. Studenti se zde učí analyzovat a strategicky přemýšlet. Dva týmy ze Západočeské univerzity v Plzni se letos probojovaly až do finále České republiky v GMC. Favorizovaný tým Moe´s, který v průběhu celého dne vedl, se nakonec umístil jako druhý. Ačkoli jeho výsledky byly výrazně lepší, doplatil na přílišnou znalost simulace a v posledním rozhodování použil strategii známou pouze několika týmům na světě. Bohužel se portugalský organizátor soutěže při pohledu na finálové výsledky rozhodl, že simulaci navrhl v jednom ohledu nerealisticky a za běhu ji změnil. Suverénně nejlepší tým tak odsunul na druhou pozici. I tak ale kluci ze ZČU předvedli vynikající výkon.

Druhým týmem, který jsme trénovali, byly 3 holky bojující v týmu MAZUKA. Ty v celostátním finále Global Management Challenge vybojovaly pěkné 6. místo.

Fotografie a video ze soutěže můžete najít na webu VŠFS: http://www.vsfs.cz/Index.php?id=1013&z=210&rok=2012

Comments are closed.